pátek 20. července 2012

Právě vychází 7/2012

Protože se nám měsíc pomalu chýlí ke konci, jsem tu s prvním článkem o knižních novinkách za měsíc červenec. Vyšla toho opravdu kopice a proto je toto jen výběr toho, co mě zaujalo. Pokud tedy máte před sebou dovolenou, či prázdniny a nevíte, co už roupama číst, můžete se inspirovat. Mě osobně oslovily tyto:Název: 99 rakví
Autor: David Wellington
Žánr: Historický, Horor, Fantasy
Nakladatelství: Naše vojsko
Počet stran: 252
Anotace:
Laura Caxtonová se zapřísáhla, že už s nimi nikdy nechce mít nic společného. Ta hrůza, kterou upíři způsobili, je stále ještě příliš živá, rány příliš čerstvé. Ale když za ní přichází Jameson Arkeley, zlomený a sešlý téměř k nepoznání, a předloží jí neuvěřitelně děsivý objev, svého rozhodnutí se vzdává. Arkeley odvádí Caxtonovou do hrobky v Gettysburgu. Ta byla nedávno odkryta místním profesorem archeologie. Toto město sehrálo legendární roli v nejhorší bitvě Občanské války, a hřbitovy tu nejsou ničím zvláštním. Jenomže tenhle je hrozivě odlišný. Je zde uloženo 100 rakví 99 z nich obývají upíři, kteří však naštěstí postrádají svá srdce. Jenomže jedna z těch rakví je prázdná a rozbitá na kusy. Kdo je tím chybějícím upírem? Má snad přístup k 99 srdcím, která by budou-li vrácena zpět do těl mohla oživit celou krvežíznivou armádu? Jak je možné, že tu tihle upíři skončili, a nebyli doposud nikým objeveni a vyrušeni celých 150 let? Odpověď je ukryta v dokumentech z Občanské války, a ty obsahují zlověstná tajemství, týkající se znovu objevených rakví tajemství, která má odhalit Laura Caxtonová tím, že je vržena do hrůzné mise, v které číhá smrt.
Přibližná cena: 220 Kč
Můj komentář: Zaujala mě ta válka Jihu proti Severu. Tu mám ráda, upířiny až tak ne...
  Název: Deset polibků

Autor: Sarah MacLean
Žánr: Historický, Romance
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 400
Anotace:
U dveří lady Isabel Townsendové klepe další muž, a to znamená jediné otec jí prohrál v kartách. Zase! Když se však dozví, že to bylo naposledy, nevnímá lady Isabel jeho náhlou smrt jako bůhvíjaké vysvobození pravidelné návštěvy rozdychtěných domnělých snoubenců, nárokujících si jak její ruku, tak neexistující věno, patří k těm z menších starostí jejího života. Ani lord Nicholas St. John nemá o zájem opačného pohlaví nouzi. Dříve ho snad i sám iniciativně vyhledával, ale od chvíle, co ho populární ženský magazín Perly a peleríny veřejně označil za jednoho z nejpřitažlivějších svobodných mládenců v Londýně, před ním musí doslova utíkat. Když se tedy naskytne příležitost odjet z Londýna (a jen tak mimochodem pomoct příteli najít jeho sestru), neváhá lord Nicholas ani minutu. Že ho tento útěk před ženami tedy pardon, pátrání osudově zavede přímo k lady Isabel, přece nemohl tušit. Druhý titul z úspěšné série historických romancí z Anglie první poloviny 19. století.
Přibližná cena: cca 250 Kč
Můj komentář: Romantika, to je moje :)
 Název: Temná horečka
Autor: Karen Marie Moning
Žánr: Krimi, YA, Fantasy
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 352
Anotace:
Mac je obyčejná holka z malého jižanského města, která se stará především o nehty a dokonalé opálení. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz... Ve snaze přijít tajemství na kloub vyráží do Dublinu, kde nachází sestřin rozházený byt a množství stop. Postupně se zaplétá do přediva klamu a lží a zjišťuje, že je stejně jako její mrtvá sestra obdařena zrakem, jímž dokáže nahlédnout do světa, který zůstává ostatním lidem utajen. Zajímá ji jediné: najít knihu, která možná stála její sestru život a může přivodit zkázu celému lidstvu. (1. díl z 5)
Přibližná cena: 280 Kč
Můj komentář: Zajímavá obálka... Jen to téma je trochu mimo mě, ale třeba zaujme někoho jiného.
 Název: Poselství růží
Autor: Leila Meacham
Žánr: Historický, Romantika
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 496
Anotace:
Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914- 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací.
Přibližná cena: 300 Kč
Můj komentář: Miluju rodinné ságy a příběhy odehrávající se po několik generací...
Název: Volání netvora

Autor: Patrick Ness
Žánr: YA, Fantas, Dobrodružné
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 216
Anotace:
Přízrak se zjevil pár minut po půlnoci. Jako by měl třináctiletý Conor od té doby, co jeho máma těžce onemocněla, o noční můry nouzi. Jenže tohle strašidlo bylo jiné, než čekal. Vypadalo jako strom, mluvilo starobylým jazykem a žádalo po Conorovi tu nejnebezpečnější věc - pravdu. Příjemně hororovou atmosféru dokreslují ilustrace
Jima Kaye.
Přibližná cena: 300 Kč
Můj názor: Knihkupectví říká pro děti od 8 let. No, já si tohle přečíst v 9 letech, tak z toho mám noční můry stejně, jako Conor. Už ta obálka...
Název: Hot Boys

Autor: M. T. Majar
Žánr: Erotika, Romantika
Nakladatelství: Fantom Print
Počet stran: ?
Anotace:
Striptéři nikdy nebyli víc k sežrání. Přísahám.
Chrise a jeho žhavé kolegy si zamilujete a na konci se s nimi nebudete chtít rozloučit. Jsou sexy, jsou zábavní. K tomu připočtěte pořádnou dávku smyslné erotiky, trochu napětí a nějaké to tajemství z minulosti - a nejlepší knížka léta je na světě.
M. T. Majar dala romanci nový rozměr. (Autorem anotace Kateřina Petrusová)
Přibližná cena: 49 Kč (e-kniha)
Můj komentář: Ani by mě nezaujala, ale slyšela (a četla) jsem na ní samou chválu. Budu nad ní vážně přemýšlet, prý hodně pobaví a já poslední dobou čtu samé vážné věci... brrr.
 Název: Křišťálové srdce
Autor: Marina Fiorato
Žánr: Romantika, Historický
Nakladatelství: Víkend
Počet stran: 296
Anotace: Benátky, 1681. Bohatství zdejší republiky vyrůstá z krve a potu sklářských dílen a benátská zrcadla se ve světě cení nad zlato. Tajemství jejich výroby žárlivě střeží Rada desíti a sklářští mistři jsou drženi jako vězni na ostrově Murano, odkud se nesmějí vzdalovat. Nejlepší z nich Corradino Manin přesto najde nebezpečný způsob, jak uniknout, a prodá svůj um francouzskému Králi Slunce, Ludvíku XIV. Je to pro něj jediný způsob, jak zachránit svou milovanou nemanželskou dceru. Potomkem z Maninovy dynastie je i Nora Maninová, která jako dítě odjela s anglickou matkou do její vlasti. Po krátkém nevydařeném manželství se vydává do města svých předků, aby se tu učila sklářskému řemeslu. Když začínají na povrch vyplouvat děsivá tajemství z Corradinova života, Nora zjišťuje, že i její osud je navěky propojen s tím záhadně krásným i krutým městem, jež si zvolila za svůj nový domov. Nezapomenutelný příběh lásky a zrady, jenž se začal odvíjet v Benátkách období renesance, se v románu Křišťálové srdce naklání přes propast staletí do současnosti, která jediná může dát rozhřešení aktérům dávné tragédie.
Přibližná cena: 270 Kč
Název: Z příkazu krále
Autor: Kate Emerson
Žánr: Romantický, Historický
Nakladatelství: Brána
Počet stran: 280
Anotace:
Okouzlující, žádoucí, zakázaná… Na základě rozhodnutí krále Jindřicha VIII. přichází na královský dvůr spolu s dalšími mladými dívkami z urozených rodin i Elizabeth "Bess" Brookeová. Tam si poprvé uvědomuje, že krása může být nebezpečná. Bess se sice ani v nejmenším netouží provdat za stárnoucího krále, ale kdyby na ní s potěšením spočinul jeho pohled, nebylo by pro ni ani pro její rodinu úniku. Na Bess číhají i jiná nebezpečí. Její zájem probudil neodolatelný dvořan Will Parr, jehož polibky jsou sladké jako med. Svatba je však vyloučena, protože Will je rozvedený a nový sňatek nesmí uzavřít. Bess a Will musí doufat, že se jim podaří Jindřicha přesvědčit, aby královským dekretem povolil Willovi znovu se oženit. K dosažení tohoto cíle budou milenci potřebovat přízeň příslušníků královské rodiny, a tak se Bess a Will zaplétají do riskantních palácových intrik a dech beroucích vášní…
Přibližná cena: 290 Kč
Můj názor: Nádherná obálka, jen ti Tudorovci nejsou mé oblíbené období. Škoda.

Název: Země prokletých
Autor: Liliana Lazar
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 182
Anotace:
Děj se otevírá legendou o Lví jámě, v jejíž hlubině zůstaly od 18. století kosti tureckých dobyvatelů. Ty se podle legendy vynořují na povrch, což ale nebrání mladým zamilovaným párům, aby toto místo vyhledávaly ke zvýšení sexuálního zážitku. Vesnice Slobozia, obehnaná temnými a hlubokými lesy, je ovšem sama ponořena do úzkostných pověstí, v lesech se totiž mají potulovat přízraky moroi. Prokleté místo, zmítané předsudky a dávnými démony, se ale stává prostorem nových dramat a násilností, které ovšem nesouvisí pouze s dávnými pověstmi a pohádkami. Na stránkách tohoto magického románu potkává čtenář otcovraha, jenž se promění ve světce; režimem pronásledovaného kněze, utíkajícího před perzekucí do hlubin lesa a své víry.
Přibližná cena: 230 Kč
Můj názor: Slobozia je v Rumunsku. Může to být zajímavé... Kolik knih se odehrává právě tam? Konečně něco jiného než Amerika...

Žádné komentáře:

Okomentovat