čtvrtek 20. září 2012

Nakladatelský maraton: Klokan (Alpress)

Tohle meme vymyslela Verča z Book and smile. 
Jde o to, každý týden zveřejnit všechny knížky, které z daného nakladatelství v naší knihovničce máme.

Jako první přišla řada na nakladatelství ALPRESS, abych byla konkrétnější, tak se bude jednat o  jeho románovou edici KLOKAN.

 
 
Od Klokana mám jen čtyři kousky, dva z nich jsou zato mými velkými oblíbenci (Pod africkým sluncem a Doktorka Samantha). Jedná se o tři knihy od Barbary Wood a jednu od Tamary McKinley. U knih uvádím anotaci, kdyby vás nááááhodnou některá z nich zaujala. a své hodnocení.

Barbaru Wood mnozí z vás jistě znají, v Čechách jí vyšlo zatím 21 knih a v nejbližší době vychází 22. Autorka se narodila v Anglii v roce 1947, ale nyní žije v Kalifornii a píše zejména historické a milostné romány, případně kombinace obojího.
V edici Klokan vyšly tyto knihy, které vlastním:
 

Pod africkým sluncem
Po patnáctiletém pobytu ve Spojených státech přijíždí Debora Trevertonová do Afriky a čtenář spolu s ní pátrá po osudech její rodiny a dovídá se dávná, pečlivě střežená tajemství.
Do exotického prostředí - kávové plantáže uprostřed civilizací nedotčené Keni je zasazena tato mistrně napsaná sága, vyprávějící osudy dvou rodin. Anglické rodiny Trevertonů - mladého lorda Valentina a jeho křehké ženy Rose a domorodé rodiny z kmene Kikuju, především jejich krásné šamanky Wachery Mathenge. Vztah mezi těmito dvěma rodinami - naplněn vražednou nenávistí, zapovězenou láskou, násilím i soucitem - přetrvává i do dalších generací. (*****/*****)
Hvězda Babylonu
Egyptoložka Candice Armstongová pracuje pod vědeckým vedením uznávaného odborníka profesora Masterse, který se zabývá vyhořelou alexandrijskou knihovnou. Candice luští hieroglyfy a snaží se dokázat svou teorii, že královna Nefertiti byla ve skutečnosti faraon. Rázný obrat nastane ve chvíli, kdy starý profesor Masters spadne ze schodů a zůstane v nemocnici v kómatu. Ještě stihl šeptnout Candice pár slov - aby hledala Hvězdu Babylonu. Candice uposlechne, i když netuší, co je Hvězda Babylonu vlastně zač a jaký má význam. Společně s profesorovým synem detektivem Glennem Mastersem zkoušejí najít nějaké vysvětlení, ale narážejí na nevysvětlitelné překážky. Kdo jim nepřeje? Skutečně je kdosi tajně sleduje? První setkání s Philem Thibodeauem, texaským miliardářem a politicky vlivnou osobou, který byl s profesorem Mastersem dříve v kontaktu, vypadá zprvu jako jedna z běžných profesních schůzek. Pak na něj oba narazí opět, a to v Egyptě, kam je pátrání zavedlo. Je to jen náhoda? Co ještě vyjde najevo?  (***/*****)
Doktorka Samantha
V roce 1881 získává Samantha Hargraveová jako jedna z prvních žen diplom na lékařské fakultě. Je to doba, kdy lidé umírají z nedostatku hygieny, doba, kdy porodní bolesti jsou považovány za boží trest a každý si může koupit léky třeba i se smrtícím účinkem. Jako mladá odjíždí Samantha z Londýna do Ameriky, avšak ani tam není společnost o nic osvícenější - a kromě toho i zde je představa ženy-lékařky zcela nemyslitelná. Samantha svádí mnohaletý boj nejen za možnost provozovat vlastní lékařskou praxi a zachraňovat životy pacientů, ale i za nástup modernějších medicínských metod a v neposlední řadě také za své osobní štěstí. (*****/*****)

Tamara McKinley (*1948) se narodila v Austrálii a tam se také odehrává její knihy, kterých u nás vyšlo celkem 6. Já vlastním jen jednu.
Zaslíbená země
Mladičká Susan připlula se svým manželem knězem Ezrou a dětmi do Austrálie. Vyprahlý kontinent se má stát jejím novým domovem a vyrvat jí ze srdce hraběte Jonathana, její skutečnou životní lásku. Země úpí pod náporem trestanců, které Její Veličenstvo masově deportuje z Velké Británie. Susan se musí vypořádat nejen s novým životem v nebezpečném prostředí, ale hlavně se svým srdcem.(***/*****)

Pokud vás zajímá, co vše ještě v této edici vyšlo, tady najdete stránky nakladatelství Alpress. Pro dnešek je to vše a příště se můžete těšit na obří nálož knih z Knižního klubu.

2 komentáře:

  1. Ja mám z edície Klokam trilógiu od Elizabeth Hoyt (Havraní princ, Tygří princ, Hadí princ). Alpress rozhodne vydáva veľmi dobré knihy, ale keďže ide o české vydavateľstvo, u nás na Slovensku sú ceny predsa len trochu vyššie, a tak si kupujem len také knihy, ktoré ma naozaj zaujmú.

    OdpovědětVymazat
  2. A ja mam len jednu pretože su moc drahe ..presne ale jedna ma zaujala a to Hadí princ ..:)
    Ináč mám jednu od Tamary Mckinley s nazvom Ocean chlidl vyšla približne v roku 2010 a krsna kniha :) miiljem ju :)

    OdpovědětVymazat