sobota 1. března 2014

PŘEČTENO: S hlavou v oblacích (pejru) - Kateřina Petrusová

Název: S hlavou v oblacích pejru
Autor: Kateřina Petrusová
Vydáno: 2013
Přečteno: 1/2014
Počet stran: 120

Anotace:
Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?Měl to být příjemný víkend s kamarádkami na chatě v jižních Čechách. Jenže kůň stojící vprostřed cesty mezi dvěma vesnicemi  způsobí, že hlavní hrdinka Markéta Mrázová sjede rovnou do příkopu. Nikde nikdo (až na toho koně, že!), signál žádný, civilizace není na dohled. Nezbývá nic jiného, než se vydat pěšky do nejbližší vsi a poprosit nějakého ochotného domorodce o pomoc. Jenže kůň se rozhodne ji pronásledovat a tak Markéta s vidinou rychlejší cesty nasedne a kůň ji doveze až domů... tedy k sobě domů. 
Majitel koně, velký zlý Marvin, jak si ho Markéta přejmenuje, sice projeví snahu pomoci vytáhnout auto zpět na silnici a zavolat automechanika, ten však už tak ochotný není. Je zkrátka víkend a o víkendu se nedělá! 
Markétu tak čekají dva dny na statku kdesi v zapadákově, s vidlákem, který je sice dost sexy, rozhodně ale nijak sympatický. Jenže tenhle víkend přinese neohrožené a samostatné slečince z města nejedno překvapení a pár "drobných" komplikací do budoucna.

S hlavou v oblacích pejru je první knížka Kateřiny Petrusové, která se odehrává v Čechách a je stejně dobrá jako dvě předchozí, přestože má jen 120 stran. Přesto malý počet stran neznamená, že by se tam nic nedělo - děje je víc než dost. 

"Cože jsi udělala?"
"Ukradla jsem mu kočku," zopakovala jsem. Na druhé straně bylo chvíli ticho. Pak se Kačenka opatrně zeptala:
"Nějakou drahou? Výstavní? Budeš za ní chtít výkupný nebo co?"
str. 68

 

Kniha je psána ich formou z  Markétina pohledu  a je psána svižným tempem. Miluju autorčin styl psaní. Je to vtipné, svižné a čtivé. Hlavní postava mi byla hrozně sympatická, přestože jsem sama vidlák z jižních Čech a občas jsem se cítila mírně dotčeně. :D
 
Abych jen nechválila, musím říct, že mě trošku zklamal závěr (tedy ne úplný). Nemám tyhle náhody moc ráda a na mě to byla náhoda fakt dost velká. (Nerada bych spoilerovala) Knížky Kateřiny Petrusové vás nepřekvapí dějem. Občas jsem si říkala, že jestli to bude pokračovat, tak jak si myslím, je to fakt lacinej a dost ohranej trik. A ono to tak pokračuje. Jenže je to celé napsáno tak úžasně, že to prostě autorce sežerete i s navijákem, místo abyste nespokojeně brblali "to jsem si myslela!"

Každopádně pokud máte náladu na romantickou oddechovku tak na půl večera, chcete si zamilovaně áchnout a zasmát se, můžu tuhle knížečku jenom doporučit. Za sebe dávám čtyři hvězdičky a těším se na další Katčin počin!Kateřina Petrusová  

Narodila 23. března 1982 v Pardubicích. Své první dvě povídky napsala ve čtrnácti letech. Další přišly o tři roky později, kdy se zúčastnila literárních soutěží. Hned potom šlo psaní opět k ledu, dokud nenarazila na plno stějně nadšených pisatelek. Tentokrát už toho nenechala a vyklubala se z toho její knižní prvotina s názvem Nebezpečná láska.

V současné době žije v Pardubicích se svým manželem a dvěma dcerami.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!
Knihu si můžete objednat zde.

2 komentáře:

  1. Tahle knížka je skvělá :)). Doufám, že napíše ještě hodně knih :).

    OdpovědětVymazat
  2. Přesně tak, Katky knížky jsou plné klišé a jsou předvídatelné, ale ten styl a humor je zkrátka balzám na duši :)

    OdpovědětVymazat