pátek 25. dubna 2014

PŘEČTENO: Zakázaná přitažlivost - Kateřina Petrusová

Název: Zakázaná přitažlivost
Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 304
Vydáno: 3/2014
Přečteno: 4/2014

Anotace:
Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec.
Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?

***

Emily Evansová je dcerou senátora, žijícího v Denveru. Její život plný bodyguardů, manažerů a dalších osob, nutných pro otcovu dobrou image, ji ale poněkud unavuje, proto se rozhodne pro změnu - život v New Yorku. To se ale jejímu otci vůbec nezamlouvá. New York je přece plný nebezpečí, obzvláště pro senátorovu dceru! Emily ale nedbá otcova nesouhlasu a uteče od své (trochu praštěné) rodiny do New Yorku. Není přece malá holka, aby musela být poslušná a opečovávaná jako skleníková květinka.

Senátor Evans ale zásadně nesouhlasí. Emily je v New Yorku okamžitě vypátrána a dostane ultimátum - New York s bodyguardem nebo zpět do Denveru. Emily volí první možnost, ačkoli z bodyguarda za zadkem není nijak nadšená. Rozhodne se s ním proto učinit krátký proces - být tak protivná a rozmazlená, až to chudáček vzdá a ona bude zase volná.

Jenže Henry Trovato, její bodyguard a bývalý mafián, není žádná bábovka. Je to velký a zamračený bručoun a Emilyiny snahy jí vrací dvojnásob. Navzdory počátečním nesympatiím se do sebe ti dva zamilují. Jenže jakou šanci má vztah s o více než deset let starším mužem, který má dost pochybnou minulost a ještě pro ni pracuje? Tatínek bude určitě nadšený... Navíc se jeho obavy ukážou jako oprávněné a Emily se stane předmětem zájmu jakéhosi šílence, který jí svou náklonost projevuje poněkud děsivým způsobem.


Příběh je vyprávěný střídavě z pohledu Emily a z pohledu Henryho, což se mi hodně líbilo. Pravdou je, že Henryho pasáže mě bavily o malinko více. V knížce je skvěle popsané jiskření mezi hlavními hrdiny, oba jsou sympatiční a navíc tu máme čtyři prostořeké senátorovic synky, opět se setkáváme s Jo a Robertem a také s Theresou, nejlepší kuchařkou na světě. Postavy jsou zkrátka úžasné všechny do jedné.

Kateřina Petrusová umí na výbornou ještě jednu věc - umí tak dobře popsat hlavního mužského hrdinu, že bych ho z fleku vyměnila za toho, co mám doma. Ale pst! Já sama jsem se do Henryho zamilovala zhruba ve stejné chvíli jako Emily. V předchozích dílech mi byli Michael i Robert hodně sympatičtí, ale Henry... toho prostě nelze nemilovat.
Narozdíl od Nebezpečné lásky a Nepřítele mého nepřítele je Zakázaná přitažlivost méně akční. Napínavých a "mafiánských" scén tam není mnoho. Závěr, který měl být nejakčnější a nejnapínavější částí knihy, mi přišel takový nedotažený, rozhodně z toho šlo "vytřískat" více. Zakázaná přitažlivost ale nemá být primárně napínavá kniha, má to být vtipný milostný příběh - a to do puntíku splňuje.

Jinak se ale budu opakovat jako u ostatních Kátiných knížek. Je to vtipné, romantické, skvěle napsané. Zasmějete se, vzdychnete si, zasníte se. Doporučuju všemi deseti a doufám, že se od Katky brzy dočkáme něčeho dalšího!


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu můžete pořídit zde.

Kateřina Petrusová
Kateřina Petrusová se narodila 23. března 1982 v Pardubicích. Své první dvě povídky napsala ve čtrnácti letech. Další přišly o tři roky později, kdy se zúčastnila literárních soutěží. Hned potom šlo psaní opět k ledu, dokud nenarazila na plno stějně nadšených pisatelek. Tentokrát už toho nenechala a vyklubala se z toho její knižní prvotina s názvem Nebezpečná láska. Dnes má na kontě už čtyři knihy, které vyšly v nakladatelství Fragment. Kromě Nebezpečné lásky vydalo nakladatelství i dvě pokračování: Nepřítel mého nepřítele a Nebezpečná přitažlivost. Kromě této série Kateřina Petrusová napsala i krátkou povídku S hlavou v oblacích pejru.

V současné době žije v Pardubicích se svým manželem a dvěma dcerami.1 komentář:

  1. Naprosto souhlasím! Tedy až na to, že já se do Henryho nezamilovala, neboť mi tak trošku připomínal mého přítele :)

    OdpovědětVymazat